Aktuality

Zemědělci by měli být hrdí lidé

8. 2. 2014: Od minulé soboty, kdy se ujal funkce, je Marian Jurečka velmi zaměstnaným mužem. Před ním je mnoho práce, protože farmářská obec je rozpolcená a on by chtěl tento příkop zasypat. Čtěte rozhovor pro de...

Chci prověřit všechny zakázky na svém ministerstvu

3. 2. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka až do odvolání pozastavil vypisování veškerých veřejných zakázek a výběrových řízení, stejně jako uzavírání nových smluv, které převyšují částku půl mi...

Hanácký ministr Jurečka: Zveřejním mobil, každý rolník mi může zavolat

30. 1. 2014: Pro dvaatřicetiletého Mariana Jurečku (KDU-ČSL) se v posledních týdnech spousta věcí změnila. Svou živnost soukromého zemědělce na Hané vyměnil za kancelář šéfa rezortu na ministerstvu.

Uvedení do úřadu

30. 1. 2014: Marian Jurečka se dnes dopoledne ujal funkce ministra zemědělství. Stalo se tak za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky den poté, co Jurečka převzal jmenovací dekret od prezidenta Miloše Zemana.

Obchody by mohly mít povinnost prodávat české potraviny

27. 1. 2014: Obchodní řetězce by podle kandidáta na ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohly mít v Česku povinnost nabízet určitý podíl potravin od tuzemských dodavatelů.

Slavnostní otevření nové poslanecké kanceláře

24. 1. 2014: Poslanec Marian Jurečka dnes slavnostně otevřel novou poslaneckou kancelář.

Návštěva u pana prezidenta

23. 1. 2014: Marian Jurečka přišel ze Sněmovny pěšky a nesl velkou papírovou tašku s dárkovým balíčkem s potravinami. "Jsou tam nějaké sýry, uzeniny, králičí paštika," popisoval první místopředseda KDU-ČSL.

Panu prezidentovi přinesu dar z produktů domácího zemědělství

22. 1. 2014: O uchazeči na ministra zemědělství, dvaatřicetiletém Marianu Jurečkovi z KDU-ČSL prezident řekl, že je popleta. Marian Jurečka mu to prý nebude vyvracet, ale přinese hlavě státu dárek.

Moje filozofie je investice do prvovýroby

16. 1. 2014: Čtěte více v rozhovoru pro iDNES.cz

Chci, abychom ze základních komodit dokázali vyrábět finální výrobky

16. 1. 2014: Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a 1. místopředseda strany se má stát ministrem zemědělství. Na dotazy čtenářů IHNED.cz odpovídal on-line.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL