Aktuality

Česko dohání Německo a Kalifornii v autonomním řízení. Do sněmovny míří novela, která povolí samo řiditelná auta. Zastřešuje ji poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka.

Česko dohání Německo a Kalifornii v autonomním řízení. Do sněmovny míří novela, která povolí samo řiditelná auta. Zastřešuje ji poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka.

Poslanec Marian Jurečka opět hostem Duelu Seznam zpráv tentokrát na téma vodohospodářství v ČR

V Duelu spolu diskutovali poslanec KSČM Jiří Dolejš a první místopředseda KDU-ČSL a někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zpět Marian Jurečka /KDU-ČSL/: Nové průmyslové zóny na nejlepší půdě nepotřebujeme. Kvalitní půdu musíme uhájit pro budoucí generace

Město Olomouc a Olomoucký kraj chtějí vytvořit ve třech lokalitách nové průmyslové zóny, a to u Olomouce, Zábřehu a Prostějova v celkové výměře 164 hektarů.

Marian Jurečka: Zdanění církevních restitucí je čirý populismus, prohrané soudy by měl Babiš s komunisty zaplatit ze svého

Dodatečné zdanění církevních náhrad je podle místopředsedy lidovců Mariana Jurečky čirý populismus.

Marian Jurečka v rozhovoru pro deník forum24

Rozhovor Mariana Jurečky pro deník forum24 o současné politické situaci v ČR

Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka hostem Českého rozhlasu plus na téma kůrovcové kalamity

Bývalý ministr zemědělství a nynější člen zemědělského a hospodářského výboru Marian Jurečka hostem Českého rozhlasu plus na téma kůrovcová kalamita.

Marian Jurečka v reportáži moravskoslezské regionální televize POLAR v rámci koncertu z Noci kostelů

Marian Jurečka v reportáži moravskoslezské regionální televize POLAR v rámci koncertu z Noci kostelů

Marian Jurečka v Aréně Jaromíra Soukupa

1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl opět hostem pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Tentokrát byli hosté ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO), místopředseda ODS Milan Vystrčil, předseda poslaneckého klu...

Postoj KDU-ČSL k Istanbulské úmluvě

KDU-ČSL se vyjadřuje kriticky k Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulská úmluva) již několik let. Cílem úmluvy je reagovat na vysoký výskyt domácího a g...

Exminsitr zemědělství a současný poslanec Marian Jurečka hostem pořadu 90 minut ČT24

Exminsitr zemědělství a současný poslanec Marian Jurečka hostem pořadu 90 minut ČT24 na téma „Kůrovcová kalamita“ společně s Markem Turčánim z Fakulty lesní a dřevařské, České zemědělské univerzity.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL