Aktuality

Únik kyanidu do Bečvy bude vyšetřovat sněmovní komise. Brabcovi se to nelíbí

Komise má mít devět členů, každý z poslaneckých klubů bude moci navrhnout jednoho člena. Své zjištění má komise předložit do pěti měsíců od svého vzniku.

Navzdory vládní lhostejnosti jsme SPOLU prosadili vznik vyšetřovací komise kauzy Bečva

Komise shromáždí informace, předvolá zodpovědné osoby a zjistí, jak je možné, že ani po sedmi měsících není znám viník jedné z nejhorších ekologických katastrof v historii České republiky.

Lidovci vyzývají své partnery z Evropské lidové strany k vyjádření solidarity v souvislosti s ruským útokem na Vrbětice

KDU-ČSL navíc apeluje, aby Česká republika požádala ostatní státy Evropské unie oficiální diplomatickou cestou o vyhoštění některých ruských diplomatů.

SPOLU: Češi nejsou zboží. Ve Vrběticích šlo o teroristický akt. Česko musí vyhostit ruské diplomaty, ukončit jednání o Sputniku a vyzvat partnery z EU a NATO k okamžité spolupráci

Vláda musí okamžitě koordinovat postup s EU a NATO.

O explozi skladu ve Vrběticích jsme měli v Sobotkově vládě pochybnosti, ale indicie chyběly, říká Jurečka

Od začátku jsme měli pochybnosti, že k výbuchu nedošlo díky neopatrné manipulace ze strany zbrojířů, anebo jen tak náhodně.

SPOLU: Došlo k teroristickému činu, premiér musí svolat summit Evropské rady a koordinovat postup vůči Rusku se spojenci z NATO

Koalice SPOLU požaduje, aby Poslanecká sněmovna hned jako první bod svého úterního jednání projednala situaci týkající se zapojení ruských agentů do výbuchu munice ve Vrběticích.

Koalice Spolu vyvolá hlasování o nedůvěře vládě

Pokud by koalice uspěla s vyslovením nedůvěry vládě, jsou ve hře dva možné scénáře - rozpuštění Sněmovny a předčasné volby.

SPOLU: Vyzýváme vládu, aby do týdne požádala o důvěru Poslanecké sněmovny, pokud tak neučiní, budeme usilovat o hlasování o nedůvěře

Pokud do týdne vláda o důvěru nepožádá, chce koalice SPOLU začít sbírat podpisy pro svolání schůze o hlasování o nedůvěře kabinetu.

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nový ministr zahraničních věcí by neměl být loutkou v rukách Hradu

Marian Jurečka v Událostech, komentářích

KDU-ČSL chce opět jednat o zřízení vyšetřovací komise k havárii na Bečvě

Rozhodla o tom dnes na návrh KDU-ČSL při schvalování programu své dubnové schůze.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL