Aktuality

Navzdory vládní lhostejnosti jsme SPOLU prosadili vznik vyšetřovací komise kauzy Bečva

Komise shromáždí informace, předvolá zodpovědné osoby a zjistí, jak je možné, že ani po sedmi měsících není znám viník jedné z nejhorších ekologických katastrof v historii České republiky.

Lidovci vyzývají své partnery z Evropské lidové strany k vyjádření solidarity v souvislosti s ruským útokem na Vrbětice

KDU-ČSL navíc apeluje, aby Česká republika požádala ostatní státy Evropské unie oficiální diplomatickou cestou o vyhoštění některých ruských diplomatů.

SPOLU: Češi nejsou zboží. Ve Vrběticích šlo o teroristický akt. Česko musí vyhostit ruské diplomaty, ukončit jednání o Sputniku a vyzvat partnery z EU a NATO k okamžité spolupráci

Vláda musí okamžitě koordinovat postup s EU a NATO.

O explozi skladu ve Vrběticích jsme měli v Sobotkově vládě pochybnosti, ale indicie chyběly, říká Jurečka

Od začátku jsme měli pochybnosti, že k výbuchu nedošlo díky neopatrné manipulace ze strany zbrojířů, anebo jen tak náhodně.

SPOLU: Došlo k teroristickému činu, premiér musí svolat summit Evropské rady a koordinovat postup vůči Rusku se spojenci z NATO

Koalice SPOLU požaduje, aby Poslanecká sněmovna hned jako první bod svého úterního jednání projednala situaci týkající se zapojení ruských agentů do výbuchu munice ve Vrběticích.

Koalice Spolu vyvolá hlasování o nedůvěře vládě

Pokud by koalice uspěla s vyslovením nedůvěry vládě, jsou ve hře dva možné scénáře - rozpuštění Sněmovny a předčasné volby.

SPOLU: Vyzýváme vládu, aby do týdne požádala o důvěru Poslanecké sněmovny, pokud tak neučiní, budeme usilovat o hlasování o nedůvěře

Pokud do týdne vláda o důvěru nepožádá, chce koalice SPOLU začít sbírat podpisy pro svolání schůze o hlasování o nedůvěře kabinetu.

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nový ministr zahraničních věcí by neměl být loutkou v rukách Hradu

Marian Jurečka v Událostech, komentářích

KDU-ČSL chce opět jednat o zřízení vyšetřovací komise k havárii na Bečvě

Rozhodla o tom dnes na návrh KDU-ČSL při schvalování programu své dubnové schůze.

Poslanci navrhují transformaci kojeneckých ústavů a umisťování nejmenších dětí do rodin

Skupina poslanců Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů představila legislativní úpravu

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL