Aktuality

Ministerstvo zemědělství podpoří v novém Programu ZEMĚ zemědělský výzkum téměř 260 miliony korun

Ministerstvo zemědělství ve veřejné soutěži v novém Programu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství na období 2017 – 2025 ZEMĚ vybralo 19 výzkumných projektů, kterým v následujících 3 až 5 letech po...

Zachraňme varhany v Dětmarovicích

Přátelé, zvu vás na benefiční koncert na záchranu vzácných dětmarovických varhan! V sobotu 26. listopadu od 17.00 hodin v kostele sv. Maří Magdalény v Dětmarovicích.

Seznam.cz: Rodinné stříbro se neprodává, ani Budvar, říká ministr po rezignaci šéfa pivovaru

Ani konec dlouholetého ředitele Jiřího Bočka, který přes 25 let bránil státní pivovar před prodejem do soukromých rukou, by nemělo na majetkových poměrech Budvaru nic měnit.

Zvu vás na benefiční koncert Hudbou pro rodinu v Ostravě

Srdečně zvu na benefiční koncert pro Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě, který se uskuteční 20. listopadu v kostele sv. Václava v Ostravě.

Interview ČT24: Reakce na schůzku s dalajlamou: Jurečka do Číny na setkání s ministry neodletí

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) neodletí do Číny, kde se měl setkat se dvěma ministry. Čínská strana setkání zrušila, i v reakci na schůzku českého ministra kultury s dalajlamou.

Ministr Jurečka na Žofínském fóru: České potraviny v obchodech budou skutečně české, lidé musí jasně vědět, co kupují

Kvalita potravin, konkurenceschopnost českých výrobců a přiměřená potravinová soběstačnost. O těchto tématech dnes na Žofínském fóru mluvil ministr zemědělství Marian Jurečka.

Benefice pro nové varhany v Radešínské Svratce

V neděli 13. listopadu budu hrát s dalšími muzikanty v kostele sv. Václava v Radešínské Svratce. Výtěžek koncertu poputuje na výstavbu nových varhan, protože ty staré jsou v žalostném stavu.

Jurečka: Na Hrad nepřijdu. Protože je jasné, komu v kauze Brady věřit

Ministr zemědělství Marian Jurečka v rozhovoru vysvětluje, proč nepřijde 28. října na Pražský hrad a koho by si představoval jako kandidáta lidovců na dalšího prezidenta.

Video-vzpomínka na Den otevřeného dvora na farmě Doubravský důvr

Farma Doubravský dvůr a jejich Den otevřeného dvora. Vzpomínka na skvělou akci v závěru léta a ukázka jak může rodinná farma Osičkových uspět v dnešní době.

Devět úspěšných kandidátů v barvách KDU-ČSL udělalo ze strany jasného vítěze 2. kola letošních senátních voleb

Devět úspěšných kandidátů v barvách KDU-ČSL udělalo ze strany jasného vítěze 2. kola letošních senátních voleb. „Zaujali voliče svou osobností a kvalitou,“ řekl iDNES.cz šéf strany Pavel Bělobrádek.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL