Aktuality

Zeman by už znovu kandidovat neměl, myslí si Jurečka. Vadí mu "vtípky" s Putinem nebo Mynář bez prověrky

Podle ministra Mariana Jurečky by Miloš Zeman neměl znovu kandidovat na prezidenta. Především kvůli jeho výrokům a činům, kam patří například kauza s neexistujícím článkem Ferdinanda Peroutky.

Lidovci a Starostové představili logo koalice

Lídři KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a STAN Petr Gazdík představili koaliční logo. Tvoří ho trojúhelník ze čtyř postupně rostoucích žlutých pruhů, které symbolizují rodinu, obec, region a stát a společnost.

Ministr zemědělství: Obchodní vztahy se třetími zeměmi jsou pro nás nevýhodné, EU musí postupovat tvrději a chtít stejné podmínky pro všechny

Podmínky pro vývoz a dovoz mezi Evropskou unií a třetími zeměmi nejsou rovnovážné. Třetí země kladou evropským vývozcům řadu nových administrativních překážek...

Nedůstojné a přes čáru, kritizuje Jurečka vystoupení prezidenta. Babiše vyzval k vysvětlení nahrávky

První místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka patří k těm politikům, které nejvíce rozladilo čtvrteční jednání prezidenta Miloše Zemana při přijetí premiéra Bohuslava Sobotky.

Srdečně zvu na Pouť rodin na Sv. Kopečku u Olomouce!

Srdečně zvu na Pouť rodin na Sv. Kopečku u Olomouce!

Marian Jurečka jednal s bavorským ministrem zemědělství Helmutem Brunnerem o spolupráci ve výzkumu a o zemědělské politice

Bavorský ministr zemědělství Helmut Brunner dnes v Praze projednává s ministrem Jurečkou budoucí podobu Společné zemědělské politiky a další spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje.

Dám si kakao, zavelel ministr Jurečka. Podívejte se do jeho kanceláře

V půl sedmé večer, kdy server iROZHLAS.cz fotil kancelář Mariana Jurečky (KDU-ČSL), pracovní den ministra zemědělství nekončil.

Ministr Jurečka v Zambii: Chceme prohloubit vzájemné obchodní vztahy a otevřít nové exportní možnosti českým firmám

Diskuze o možné spolupráci v sektoru zemědělství, představení projektu vzorových farem, jednání s ministry zemědělských resortů v Zambii, to vše a ještě další je v programu pracovní cesty ministra.

Slovo ministra - soutěž Vesnice roku

Do konce tohoto týdne se mohou obce hlásit do dalšího ročníku soutěže Vesnice roku. Soutěže, která dokazuje, že lidem záleží na jejich životě na venkově, na péči o jejich obce i na místním společenském živ...

Rozhovor pro časopis Týden: Na rozdíl od Čunka víc přemýšlím

Za vyjednané podmínky předvolební koalice se Starosty a nezávislými schytává vedení KDU-ČSL kritiku i z vlastních řad. První místopředseda MARIAN JUREČKA za dohodou podepsanou minulou středu ale stojí.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL