Aktuality

Ministr Jurečka: Na náš venkov se musí vrátit služby a prodejny potravin. Pojďme se společně domluvit, jak tomu pomoci

Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes předložil vládě materiál, který chce hlavně podnítit diskusi o možnostech podpory obslužnosti venkova.

Lidovci a Starostové představili klip pro sněmovní volby 2017

Více informací o koalici i volebním klipu naleznete na nových stránkách koalice: www.lidovcistarostove.cz

Ministerstvo zemědělství letos podpoří neziskovky vyšší částkou

Více peněz na podporu nestátních neziskových organizací pro letošní rok připravilo Ministerstvo zemědělství (MZe). Oproti předchozím obdobím také vzrostl počet podaných žádostí.

Zeman by už znovu kandidovat neměl, myslí si Jurečka. Vadí mu "vtípky" s Putinem nebo Mynář bez prověrky

Podle ministra Mariana Jurečky by Miloš Zeman neměl znovu kandidovat na prezidenta. Především kvůli jeho výrokům a činům, kam patří například kauza s neexistujícím článkem Ferdinanda Peroutky.

Lidovci a Starostové představili logo koalice

Lídři KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a STAN Petr Gazdík představili koaliční logo. Tvoří ho trojúhelník ze čtyř postupně rostoucích žlutých pruhů, které symbolizují rodinu, obec, region a stát a společnost.

Ministr zemědělství: Obchodní vztahy se třetími zeměmi jsou pro nás nevýhodné, EU musí postupovat tvrději a chtít stejné podmínky pro všechny

Podmínky pro vývoz a dovoz mezi Evropskou unií a třetími zeměmi nejsou rovnovážné. Třetí země kladou evropským vývozcům řadu nových administrativních překážek...

Nedůstojné a přes čáru, kritizuje Jurečka vystoupení prezidenta. Babiše vyzval k vysvětlení nahrávky

První místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka patří k těm politikům, které nejvíce rozladilo čtvrteční jednání prezidenta Miloše Zemana při přijetí premiéra Bohuslava Sobotky.

Srdečně zvu na Pouť rodin na Sv. Kopečku u Olomouce!

Srdečně zvu na Pouť rodin na Sv. Kopečku u Olomouce!

Marian Jurečka jednal s bavorským ministrem zemědělství Helmutem Brunnerem o spolupráci ve výzkumu a o zemědělské politice

Bavorský ministr zemědělství Helmut Brunner dnes v Praze projednává s ministrem Jurečkou budoucí podobu Společné zemědělské politiky a další spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje.

Dám si kakao, zavelel ministr Jurečka. Podívejte se do jeho kanceláře

V půl sedmé večer, kdy server iROZHLAS.cz fotil kancelář Mariana Jurečky (KDU-ČSL), pracovní den ministra zemědělství nekončil.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL