Aktuality

Ministr Jurečka v Zambii: Chceme prohloubit vzájemné obchodní vztahy a otevřít nové exportní možnosti českým firmám

Diskuze o možné spolupráci v sektoru zemědělství, představení projektu vzorových farem, jednání s ministry zemědělských resortů v Zambii, to vše a ještě další je v programu pracovní cesty ministra.

Slovo ministra - soutěž Vesnice roku

Do konce tohoto týdne se mohou obce hlásit do dalšího ročníku soutěže Vesnice roku. Soutěže, která dokazuje, že lidem záleží na jejich životě na venkově, na péči o jejich obce i na místním společenském živ...

Rozhovor pro časopis Týden: Na rozdíl od Čunka víc přemýšlím

Za vyjednané podmínky předvolební koalice se Starosty a nezávislými schytává vedení KDU-ČSL kritiku i z vlastních řad. První místopředseda MARIAN JUREČKA za dohodou podepsanou minulou středu ale stojí.

Lidovci si řekli ano se STAN, o křeslo premiéra má bojovat Bělobrádek

KDU-ČSL ve středu podepsala koaliční spolupráci s hnutím STAN. Kandidátem na budoucího premiéra bude šéf lidovců a nynější vicepremiér Pavel Bělobrádek. Před samotným podpisem smlouvy to oznámil šéf STAN Pet...

Ministr Jurečka: Všechny nemovitosti pod Skaličkou vykoupíme do sedmi let

Vláda dnes definitivně schválila výkup všech nemovitostí pod plánovaným vodním dílem Skalička na Bečvě, které má ochránit před velkou vodou více než 110 tisíc obyvatel.

Ministr Jurečka podporuje vznik sociální farmy Dobroty z venkova v Šumperku

Kvalitní zelenina, ovocné džemy, čajové směsi i domácí těstoviny, toho všeho se lidé za čas budou moci dočkat od sociálního podniku pojmenovaného Dobroty z venkova.

Ministr Jurečka dnes představil nového ředitele Povodí Moravy, stal se jím Václav Gargulák

Povodí Moravy má nového generálního ředitele, k zítřejšímu dni jím byl jmenován Václav Gargulák, který má manažerské zkušenosti z několika velkých firem.

Pozvánka: Benefiční koncert Karlovy Vary - Rybáře

Přátelé z Karlovarska, srdečně vás zvu na benefiční koncert!

Ministr zemědělství v doprovodu podnikatelů zahajuje pracovní cestu na Kubě

Podpořit vstup českých firem na kubánský trh a zprostředkovat kontakty českým podnikatelům a institucím s kubánskými státními podniky je cílem pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky na Kubě.

KDU-ČSL: Celostátní konference strany potvrdila volební koalici s hnutím STAN

Celostátní konference KDU-ČSL, která se konala v Jihlavě, schválila volební koalici s hnutím STAN.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL