Aktuality

Reakce ministra Mariana Jurečky: Stanislav Němec a jeho kritika všeho

Čestný předseda ASZ Stanislav Němec napsal na webové stránky www. ASZ.cz text, v němž kritizuje moji záštitu nad výstavou zemědělské techniky v obci Oprostovice.

Lidská bída na moři

Odmítáme povinnost kvót, protože nemají logiku v schengenském prostoru. Pokud budeme uprchlíky přijímat, pak o tom musíme mít možnost rozhodovat sami. Je třeba maximálně pomoci v postižených lokalitách.

Lidovečtí ministři tvrdě odmítají kvóty pro ženy na kandidátkách

"Měli bychom řešit důležitější věci než kvóty na kandidátkách,“ řekl první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ministr Jurečka v Lucemburku: Česká republika trvá na zachování důvěryhodnosti systému ekologické produkce

Důsledná kontrola všech subjektů zabývajících ekologickým zemědělstvím, je podle nás nezbytná. Přispívá k posílení důvěry spotřebitele, že ekologičtí zemědělci a potravináři dodržují výrobní postupy...

Česká potravina pomáhá aneb Chinaski zahrají v Olomouci

Ministr zemědělství Marian Jurečka zve všechny rodiny s dětmi na nevšední odpoledne s programem pro celou rodinu!

Daňová sleva na dítě musí být pro všechny živnostníky

Jsem velmi rád, že se nám jako KDU-ČSL podařilo prosadit vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě. Bohužel toto opatření, se netýká všech a to vidím jako elementární nespravedlnost.

Hostem Press klubu: Lidovci nejsou jen pro věřící lidi!

Naše strana není určená jenom věřícím lidem! V Pressklubu rádia Frekvence 1 to v neděli řekl ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Florbal a diskuze s mladými v Olomouci

V sobotu jsem byl s Mladými Lidovci na sportovním odpoledni, kde se nejenom sportovalo, ale také diskutovalo.

Hostem Událostí, komentářů k tématu elektronické evidence tržeb

Po dvou měsících našich připomínek se dnes po hodinu a půl trvající diskusi na vládě podařilo naše připomínky prosadit do konečného paragrafovaného znění zákona a do důvodové zprávy i do zprávy RIA.

KDU-ČSL: Chceme férové podnikatelské prostředí

Návrh elektronické evidence tržeb prošel vládou a míří do poslanecké sněmovny.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL