Aktuality

Ministerstvo zemědělství chystá opatření na zmírnění dopadů sucha. Jednou z možností je zadržování vody v malých vodních nádržích

Vláda dnes schválila materiál Ministerstva zemědělství o zmírnění následků sucha a nedostatku vody v příštích desetiletích. Dokument uvádí různé možnosti, jak zadržovat vodu v krajině.

Migrace, nebo podpora porodnosti?

Úkolem politika, pokud nechce být pouze údržbářem systému, je představit lidem konkrétní opatření proti hlavním rizikům, kterým společnost čelí. Zcela ukázkově a odpovědně se například vláda chová v oblas...

Události ČT: Návrh KDU-ČSL ke státním půjčkám pro mladé rodiny s dětmi

V Událostech České televizi jsem mluvil o připomínkách KDU-ČSL k návrhu státních půjček pro mladé rodiny.

Prima Partie: Marian Jurečka hostem nedělní Partie

Marian Jurečka byl hostem nedělní Partie na Primě. Přepis pořadu naleznete v článku.

Návštěva přerovska

Pátek 19. února věnoval ministr zemědělství Marian Jurečka okresu Přerov, který navštívil spolu s kandidátem na hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínkem.

TN.CZ: Jurečka: Šizení potravin pro východ Evropy musí skončit!

Ministr Jurečka byl hostem pořadu Vaše téma. Zpovídala ho Michaela Šmídová, ale otázky jste posílali i vy. Na jaká témata došlo?

ČRO: Zemědělci nedodržují to, co se učí už ve škole, říká Marian Jurečka

V České republice ubývá už delší dobu orná půda. Není to jen kvůli zástavbě pozemků, vliv na to má i počasí a špatné hospodaření.

Ministr Jurečka: Milovníci piv se nemusí obávat, o ležák nepřijdou

Nová vyhláška o nápojích mění některá označení piva. A další novinka: spolu s textovým i obrazové varování budou muset od 20. května uvádět na obalu výrobci cigaret.

K problematice palmového oleje

MZe vnímá etickou a ekologickou rovinu, ze zdravotního hlediska však palmový olej nepředstavuje riziko.

Ministr Jurečka: Do Budějovického Budvaru netečou veřejné peníze, proto nemá smysl, aby zveřejňoval své smlouvy

Ministr zemědělství Marian Jurečka předloží vládě novelu zákona o registru smluv. Podle návrhu nebude muset národní podnik Budějovický Budvar od července povinně zveřejňovat své smlouvy nad padesát tis. korun.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL