Aktuality

Ministr Marian Jurečka jednal v Bruselu o cestě ven z nepříznivé situace sektorů mléka a vepřového masa

Ministr zemědělství Marian Jurečka jednal v Bruselu s dalšími představiteli evropského zemědělství o tíživé situaci na trhu s vepřovým masem a mlékem.

Ministerstvo zemědělství chce pěstitelům částečně kompenzovat škody za loňské extrémní sucho. Navrhuje jim poskytnout 1,24 miliardy korun

Ministr zemědělství Marian Jurečka předloží ve středu vládě návrh kompenzací za škody, které loni v létě utrpěli zemědělci kvůli dlouhotrvajícímu suchu.

Daňová sleva na dítě všem živnostníkům

Jsem velmi rád, že se nám jako KDU-ČSL podařilo prosadit vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě.

Ministerstvo zemědělství chystá opatření na zmírnění dopadů sucha. Jednou z možností je zadržování vody v malých vodních nádržích

Vláda dnes schválila materiál Ministerstva zemědělství o zmírnění následků sucha a nedostatku vody v příštích desetiletích. Dokument uvádí různé možnosti, jak zadržovat vodu v krajině.

Migrace, nebo podpora porodnosti?

Úkolem politika, pokud nechce být pouze údržbářem systému, je představit lidem konkrétní opatření proti hlavním rizikům, kterým společnost čelí. Zcela ukázkově a odpovědně se například vláda chová v oblas...

Události ČT: Návrh KDU-ČSL ke státním půjčkám pro mladé rodiny s dětmi

V Událostech České televizi jsem mluvil o připomínkách KDU-ČSL k návrhu státních půjček pro mladé rodiny.

Prima Partie: Marian Jurečka hostem nedělní Partie

Marian Jurečka byl hostem nedělní Partie na Primě. Přepis pořadu naleznete v článku.

Návštěva přerovska

Pátek 19. února věnoval ministr zemědělství Marian Jurečka okresu Přerov, který navštívil spolu s kandidátem na hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínkem.

TN.CZ: Jurečka: Šizení potravin pro východ Evropy musí skončit!

Ministr Jurečka byl hostem pořadu Vaše téma. Zpovídala ho Michaela Šmídová, ale otázky jste posílali i vy. Na jaká témata došlo?

ČRO: Zemědělci nedodržují to, co se učí už ve škole, říká Marian Jurečka

V České republice ubývá už delší dobu orná půda. Není to jen kvůli zástavbě pozemků, vliv na to má i počasí a špatné hospodaření.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL