Aktuality

V Událostech, komentářích o nových pravidlech pro vinaře

Až třetina vína, které inspektoři zkontrolují, nevyhovuje. Falšuje se hlavně přilitím vody, alkoholu nebo přidaným cukrem. Ministerstvo zemědělství proto připravilo novelu vinařského zákona.

Ministerstvo zemědělství zavádí přísnější metr pro prodej sudového vína. Sudy dostanou pásku

Ministerstvo zemědělství připravilo novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, která mimo jiné zpřísňuje podmínky pro dovoz a prodej vína v sudech a cisternách.

Zvu vás na Den (nejen) pro rodinu s KDU-ČSL do Hrubé Vody

Přijeďte s dětmi strávit pohodové odpoledne do Parku Sportu Hrubá Voda, vyzkoušet skvělé atrakce, pobavit se a pobýt v přírodě...

Ministr Jurečka diskutoval v Teplicích o uprchlících

Na veřejnou debatu na téma Uprchlíci, islám a Česko pozvala do teplického hotelu Prince de Ligne KDU-ČSL. Zúčastnil se jí kromě krajského vedení strany i místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jureč...

Zvu vás na diskuzi do Teplic na téma "Uprchlíci, islám a Česko"

Srdečně zvu na diskusi do Teplic.

Marian Jurečka: Divokou kartu nedostaneme dvakrát

Jak vidí budoucnost KDU-ČSL její 1. místopředseda Marian Jurečka? „Další šanci si musíme zasloužit profesionální prací.“

Marian Jurečka: Splnili jsme další slib. Dnes jsme prosadili snížení daní pracujícím rodičům

Další významný bod svého volebního programu byl úspěšně splněn. V rámci své prorodinné politiky KDU-ČSL prosadila snížení daní pracujícím rodičům.

Ministr Jurečka v Libereckém kraji: K zadržení vody pomohou nejen rybníky a mokřady, ale i větší přehradní nádrže

Řešení problematiky nadměrného sucha, dotační programy na budování závlah a zadržování vody v krajině jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Libereckého kraje.

Respekt: Rozdílné složení potravin je legální. Zákazníci sami musí projevit víc aktivity, říká ministr Jurečka

Ministr zemědělství Marian Jurečka apeluje na samotné zákazníky, aby byli více aktivní při vybírání potravin.

Ministr Jurečka pracovně ve Slovinsku: Připravujeme projekt propagující české včelařství a med

Společná zemědělská politika, Program rozvoje venkova na období 2014 až 2020 a spolupráce Visegrádské skupiny jsou témata dvoudenní návštěvy ministra zemědělství Mariana Jurečky ve Slovinsku.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL