Aktuality

Resort zemědělství ušetřil za dobu působení ministra Jurečky 1,34 miliardy

"V našem rezortu jsme ušetřili přes miliardu korun z peněz daňových poplatníků, a to považuji za úspěch," sděluje ministr zemědělství Marian Jurečka.

Jurečka: O složitém manželství ve vládě, suchu, strachu a výhře nad Němci

V necelých pětatřiceti letech si Marian Jurečka umí vybírat, jak být vidět a slyšet i ve vládě, sestavené z rutinérů partajní politiky, byznysu i šoubyznysu.

Jurečka prosadil rozšíření programu zelená nafta, vracení části daně

Ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL prosadil rozšíření programu „zelená nafta“, tedy vratky ze spotřební daně, i pro zemědělskou výrobu.

Marian Jurečka pro deník Právo: Být v Schengenu je důležitější než mít euro

Na základě událostí, které se v posledních dvou letech odehrály, je nutné přijmout nové priority našeho členství v EU.

Slovo ministra

V národních dotacích pro české zemědělství je pro příští rok připraveno celkem 2,25 miliardy korun, zatímco letos to bylo 2,18 miliardy.

Na ministerstvu zemědělství vzniká plán, který má zajistit, aby se dřevo vytěžené v Česku u nás také zpracovalo

"Je to problém. Proto chystáme změny, které podpoří vyšší využití dřeva ve stavebnictví. Je to nejčistší obnovitelná surovina," řekl LN ministr Jurečka.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic LITOVEL

Srdečně všechny zveme na diskuzi s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na téma imigrační krize. Již tento pátek 4.12. v Litovli.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic HRANICE (okr. Přerov)

Srdečně všechny zveme na diskuzi s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na téma imigrační krize. Již tento pátek 4.12. v Hranicích (okr. Přerov).

Ministr zemědělství Marian Jurečka o letošním suchu v pořadu MÁTE SLOVO

Minimum srážek, vysušená půda, pokleslé hladiny řek, vyschlé studny. Mimořádné sucho neskončilo tropickým létem, pokračuje i nadále. Ministr zemědělství Marian Jurečka hostem pořadu MÁTE SLOVO.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic PROTIVANOV

Srdečně všechny zveme na diskuzi s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na téma imigrační krize. Již tuto sobotu v Protivanově.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL