Aktuality

Marian Jurečka: Ruské embargo na potraviny nebude trvat věčně

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) se v posledních měsících nezastaví. Jeho pracovní den začíná před sedmou ráno, takže jsme se tomuto rytmu museli přizpůsobit.

Ministr Jurečka v Bruselu: Návrh Evropské komise na podporu trhu s mlékem je nedostačující

Za nedostatečně propracované a obecné považuje ministr zemědělství Marian Jurečka soubor podpůrných opatření pro zemědělce, které navrhla v souvislosti s vývojem na zemědělském trhu, zejména v mlékárenství,...

Hostem Otázek Václava Moravce

Záznam Otázek Václava Moravce, kde jsme spolu s Petrem Bendlem z ODS debatovali například o kvalitě potravin, suchu a obchodních řetězcích.

Hospodářské noviny - Komentář Mariana Jurečky: Nenávist k uprchlíkům nikam nevede

V Sýrii bylo vyhnáno z domovů na deset milionů obyvatel. Vyhnaly je chemické zbraně, kazetová munice a další zakázané prostředky.

Děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství, které dnes šly do vlastní „školky“ Klásek, vítal ministr Marian Jurečka

Naplno dnes začala fungovat dětská skupina Klásek, kterou v červenci pro letní zkušební provoz otevřelo ve vlastních prostorách Ministerstvo zemědělství.

Blog: Imigranti, sociální sítě a hysterie

Je smutné sledovat silná populistická prohlášení z úst některých politiků a nenávistné komentáře na sociálních sítích. V roce 2001 jsme zde měli velice vážnou situaci a podařilo se ji zvládnout.

Ministr zemědělství Jurečka: Země živitelka propaguje dobrou práci

42. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích zahájil ministr Marian Jurečka.

Hanáci se sešli na Hanácké dožínkové pouti 2015

Průvod od náměstí ke kostelu zahájil v sobotu 22. srpna již tradiční Hanáckou dožínkovou pouť v Dubu nad Moravou.

Ministr Jurečka chce ve školách kromě mléka i mléčné výrobky

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) nesouhlasí s návrhem Evropského parlamentu, aby v projektu školního mléka bylo jen neochucené a neslazené mléko, chce tam i další mléčné výrobky.

Online rozhovor pro Olomoucký deník

Ministr zemědělství Marian Jurečka na vaše otázky odpovídal v pátek 21. srpna od 13 hodin.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL