Aktuality

Poslanci schválili návrh zákona o biopalivech. Novela pomůže ochraně ovzduší

Jsem rád, že většina poslanců se přiklonila k aktivnímu snižování množství skleníkových plynů v ovzduší, a proto schválila návrh zákona o spotřební dani z biopaliv.

Rozhovor pro Rádio Impuls

Ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka mluvil v rozhovoru se Zuzanou Černou o letošní úrodě, teplu i vztazích mezi ministry.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic ŠUMPERK, JESENÍK

Srdečně všechny zveme na diskuzi s Marianem Jurečkou na téma imigrační krize v pátek 13. listopadu v Šumperku a v Jeseníku.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic PŘEROV

Diskuze s Marianem Jurečkou v Přerově na téma imigrační krize.

Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s Marianem Jurečkou o uzeninách a kontrolách v restauracích

Jak nebezpečná je konzumace párků, šunky a dalších uzenin? Mohou zvyšovat riziko rakoviny, jak tvrdí Světová zdravotnická organizace? A další téma: Kdo má kontrolovat restaurace a bistra?

Marian Jurečka v rozhovoru pro Týden v politice

Jaké úlevy Ministerstvo zemědělství připravilo pro zemědělce? Podívejte se na rozhovor pro Týden v politice.

Ministr zemědělství Marian Jurečka očekává pátého potomka

Marian Jurečka, ministr zemědělství, očekává v březnu narození pátého potomka. Uvedl to v on-line rozhovoru pro Olomoucký deník.

Marian Jurečka v rozhovoru pro Lidové noviny: Řešit sucho jsme měli už čtvrt století

Rozhovor s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou o aktuálních tématech jeho resortu (vinařský zákon, kvalita potravin či protipovodňová opatření).

KDU-ČSL: Chceme garanci, že uhlí z Bíliny půjde primárně do tepláren

Prolomení limitů na dole Bílina jen s garancí přednostního dodávání uhlí do tepláren a férového nakládání prostředků na rekultivaci dolu – to jsou podmínky KDU-ČSL právě k plánovanému prolomení Bíliny.

Prohlášení KDU-ČSL a Strany zelených, jako koaličních subjektů Koalice pro Olomoucký kraj, ke kauze hejtmana Rozbořila

KDU-ČSL a Strana zelených, jako koaliční subjekty Koalice pro Olomoucký kraj, jsou velmi znepokojeny událostmi souvisejícími s osobou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila (ČSSD) a především mlčením pana he...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL