Aktuality

Ministr Jurečka prosadil návrat zelené nafty pro zemědělce

2. 4. 2014: Čeští zemědělci budou moci opět využívat při práci na polích zelenou naftu. Vláda dnes schválila návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky, který to umožňuje.

Plánovaná návštěva Zlínského kraje

V pátek 4. dubna 2014 navštíví ministr zemědělství Marian Jurečka Zlínský kraj. Podívejte se na harmonogram návštěvy a zjistěte, kam přesně zavítá.

Jindřich Šídlo: Talentovaný pan Jurečka

1. 4. 2014: Marian Jurečka se minulý čtvrtek na poslední chvíli omluvil z uřvané show Michaely Jílkové a jejích obětí nazvané kdovíproč „Máte slovo“ na téma „České potraviny“. Důvod jsme se dozvěděli ...

Hostem 20 minut Radiožurnálu

1. 4. 2014: Měli by politici podnikat? Položí české zemědělce sucho? A proč se mladí lidé nehrnou pracovat do zemědělství? To jsou témata 20 minut Radiožurnálu, kde byl hostem Marian Jurečka.

Ministr zemědělství na traktoru

27. 3. 2014: Marian Jurečka (33), ministr zemědělství za KDU-ČSL, od roku 2002 hospodaří na své soukromé farmě v Rokytnici. Podívejte, jak letos zasel jarní ječmen.

Dobrá zpráva pro naše zemědělství a venkov: MZe rozdělí mezi zemědělce půlmiliardu navíc

Zemědělci, kteří modernizují například stáje nebo sklady, dostanou z Programu rozvoje venkova (PRV) dotace v celkové výši 1,1 miliardy korun.

Setkání se zástupci z okresů Šumperk a Jeseník

17. 3. 2014 Ministr zemědělství Marian Jurečka se sešel se starosty, místostarosty a některými zastupiteli okresů Šumperk a Jeseník. Pokračuje tak v setkávání s lidmi ze svého kraje.

Hostem pořadu Partie TV Prima

16. 3. 2014: Máme za sebou jednu z nejteplejších, ale hlavně nejsušších zim. Hrozí nedostatek pitné vody a neúroda? Nejen na toto téma diskutovali ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a prezident Agrární ...

A přeci to jde. Jurečka už ušetřil skoro čtvrt miliardy

10. 3. 2014: Na ministerstvu zemědělství probíhají pořádné škrty. S jejich pomocí už podle informací České televize ušetřil ministr Marian Jurečka přibližně čtvrt miliardy.

Pracujeme s velkým nasazením, dlouho do noci, a mám pocit, že se nám daří situaci zvládat

7. 3. 2014: Přečtěte si rozhovor s Marianem Jurečkou pro Parlamentní Listy.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL