Aktuality

Ministr Jurečka v Libereckém kraji: K zadržení vody pomohou nejen rybníky a mokřady, ale i větší přehradní nádrže

Řešení problematiky nadměrného sucha, dotační programy na budování závlah a zadržování vody v krajině jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Libereckého kraje.

Respekt: Rozdílné složení potravin je legální. Zákazníci sami musí projevit víc aktivity, říká ministr Jurečka

Ministr zemědělství Marian Jurečka apeluje na samotné zákazníky, aby byli více aktivní při vybírání potravin.

Ministr Jurečka pracovně ve Slovinsku: Připravujeme projekt propagující české včelařství a med

Společná zemědělská politika, Program rozvoje venkova na období 2014 až 2020 a spolupráce Visegrádské skupiny jsou témata dvoudenní návštěvy ministra zemědělství Mariana Jurečky ve Slovinsku.

Marian Jurečka: Ruské embargo na potraviny nebude trvat věčně

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) se v posledních měsících nezastaví. Jeho pracovní den začíná před sedmou ráno, takže jsme se tomuto rytmu museli přizpůsobit.

Ministr Jurečka v Bruselu: Návrh Evropské komise na podporu trhu s mlékem je nedostačující

Za nedostatečně propracované a obecné považuje ministr zemědělství Marian Jurečka soubor podpůrných opatření pro zemědělce, které navrhla v souvislosti s vývojem na zemědělském trhu, zejména v mlékárenství,...

Hostem Otázek Václava Moravce

Záznam Otázek Václava Moravce, kde jsme spolu s Petrem Bendlem z ODS debatovali například o kvalitě potravin, suchu a obchodních řetězcích.

Hospodářské noviny - Komentář Mariana Jurečky: Nenávist k uprchlíkům nikam nevede

V Sýrii bylo vyhnáno z domovů na deset milionů obyvatel. Vyhnaly je chemické zbraně, kazetová munice a další zakázané prostředky.

Děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství, které dnes šly do vlastní „školky“ Klásek, vítal ministr Marian Jurečka

Naplno dnes začala fungovat dětská skupina Klásek, kterou v červenci pro letní zkušební provoz otevřelo ve vlastních prostorách Ministerstvo zemědělství.

Blog: Imigranti, sociální sítě a hysterie

Je smutné sledovat silná populistická prohlášení z úst některých politiků a nenávistné komentáře na sociálních sítích. V roce 2001 jsme zde měli velice vážnou situaci a podařilo se ji zvládnout.

Ministr zemědělství Jurečka: Země živitelka propaguje dobrou práci

42. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích zahájil ministr Marian Jurečka.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL