Aktuality

S politiky od plenek aneb jak je vidí rodiče

Moje maminka o mém dětství a dospívání pro Magazín Právo. I já jsem si se zájmem početl :-)

Ministerstvo zemědělství neposkytlo žádnou záštitu na brožuru, která má údajně oslavovat kolektivizaci

Reakce Ministerstva zemědělství na tiskovou zprávu Asociace soukromého zemědělství, v níž tvrdí, že MZe poskytlo záštitu na brožuru, která má údajně oslavovat kolektivizaci. Nic takového se však nestalo!

Klásek - nová "školka" pro děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství

Když jsem před rokem zjistil, kolik našich zaměstnanců rodičů má problém s umístěním dětí do školky, rozhodl jsem se to změnit. Tak věřím, že to bude ku spokojenosti a díky všem,kteří na tom mají zásluhu.

Česká potravina pomohla aneb Chinaski v Olomouci

Jedna z největších charitativních akcí Olomouckého kraje "Česká potravina pomáhá aneb Chinaski v Olomouci" pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky přilákala téměř 5 000 lidí!

Reakce ministra Mariana Jurečky: Stanislav Němec a jeho kritika všeho

Čestný předseda ASZ Stanislav Němec napsal na webové stránky www. ASZ.cz text, v němž kritizuje moji záštitu nad výstavou zemědělské techniky v obci Oprostovice.

Lidská bída na moři

Odmítáme povinnost kvót, protože nemají logiku v schengenském prostoru. Pokud budeme uprchlíky přijímat, pak o tom musíme mít možnost rozhodovat sami. Je třeba maximálně pomoci v postižených lokalitách.

Lidovečtí ministři tvrdě odmítají kvóty pro ženy na kandidátkách

"Měli bychom řešit důležitější věci než kvóty na kandidátkách,“ řekl první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ministr Jurečka v Lucemburku: Česká republika trvá na zachování důvěryhodnosti systému ekologické produkce

Důsledná kontrola všech subjektů zabývajících ekologickým zemědělstvím, je podle nás nezbytná. Přispívá k posílení důvěry spotřebitele, že ekologičtí zemědělci a potravináři dodržují výrobní postupy...

Česká potravina pomáhá aneb Chinaski zahrají v Olomouci

Ministr zemědělství Marian Jurečka zve všechny rodiny s dětmi na nevšední odpoledne s programem pro celou rodinu!

Daňová sleva na dítě musí být pro všechny živnostníky

Jsem velmi rád, že se nám jako KDU-ČSL podařilo prosadit vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě. Bohužel toto opatření, se netýká všech a to vidím jako elementární nespravedlnost.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL