Aktuality

Hostem Press klubu: Lidovci nejsou jen pro věřící lidi!

Naše strana není určená jenom věřícím lidem! V Pressklubu rádia Frekvence 1 to v neděli řekl ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Florbal a diskuze s mladými v Olomouci

V sobotu jsem byl s Mladými Lidovci na sportovním odpoledni, kde se nejenom sportovalo, ale také diskutovalo.

Hostem Událostí, komentářů k tématu elektronické evidence tržeb

Po dvou měsících našich připomínek se dnes po hodinu a půl trvající diskusi na vládě podařilo naše připomínky prosadit do konečného paragrafovaného znění zákona a do důvodové zprávy i do zprávy RIA.

KDU-ČSL: Chceme férové podnikatelské prostředí

Návrh elektronické evidence tržeb prošel vládou a míří do poslanecké sněmovny.

Marian Jurečka hostem pořadu Partie

Křehčené maso, skořápky v kakau, pančované víno. Hodlá s tím ministerstvo zemědělství něco dělat? Může vůbec? Otázky pro ministra zemědělství a 1. místopředseda KDU-ČSL Mariana Jurečku.

Sportem k dialogu v Olomouci - akce pro mladé

Mladí lidovci zvou všechny mladé na velmi zajímavou akci SPORTEM K DIALOGU v Olomouci!

Marian Jurečka znovu zvolen 1. místopředsedou KDU-ČSL

"Věřím, že budeme dobrý tým. Děkuji za vaše hlasy a těším se na další spolupráci."

Hrozí zdražení potravin? Hostem Událostí, komentářů.

O novele zákona o významné tržní síle jsme mluvili v Událostech, komentářích. Féroví odběratelé nemusí mít z této novely žádný strach a k žádnému zdražení potravin nedojde.

V otázce biopaliv zachovejme chladnou hlavu

Současná vládní koalice má v prvním čtení novelu zákona o spotřební dani. Tato novela poprvé historicky ruší plnou podporu vysokoprocentních biopaliv a zavádí zdanění vysokoprocentních biopaliv pro příštích...

Obchodní řetězce nesmí zneužívat svého postavení na trhu a znevýhodňovat zemědělce a potravináře

Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Bratislavě sešel na dvoudenním zasedání se svými resortními kolegy zemí Visegrádské skupiny.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL