Aktuality

Pouť rodin 2015

Již 10. ročník poutě rodin byl letos spojen s oslavami výročí 20 let od návštěvy sv. Jana Pavla II na Svatém Kopečku.

Pravidelné kontroly ekologických farem i podniků považujeme za nezbytné

Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zemědělství a rybářství.

Hostem pořadu Máte slovo

Opravdu nám hospodští a vinárníci servírují blafy a nalévají patoky? Platíme tak za něco, co nám vlastně škodí? Přinesou změny a kontroly větší kvalitu a jistotu zákazníkovi? Hostem pořadu Máte slovo s Mich...

Zvu Vás na Pouť rodin!

Srdečně Vás všechny zvu na tradiční Pouť rodin na Svatý Kopeček u Olomouce. Dobrá příležitost, jak strávit neděli s rodinou.

Marian Jurečka ukončil funkci předsedy KDU-ČSL v Olomouckém kraji

Marian Jurečka se po 2 letech ve funkci rozhodl znovu nekandidovat na post předsedy KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Ve funkci ho vystřídal dosavadní místopředseda Ivo Slavotínek.

Ať Babiš ukáže, jak zlepšuje výběr daní

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl svým koaličním partnerům ukázat, jak postupuje v zefektivňování výběru daně z přidané hodnoty. Žádá to po něm ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Zahájení jarní Flory v Olomouci

Dnes jsem zahajoval jarní etapu výstavy Flora v Olomouci.

Ministr Jurečka se vzdal mandátu člena zastupitelstva Olomouckého kraje

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) se vzdal mandátu člena zastupitelstva Olomouckého kraje.

"Konec ředěného vína i skořápek v kakau", říká Jurečka

Přísnější pokuty za šizení potravin a více inspektorů, taková je nová strategie ministerstva zemědělství v tažení proti falešným potravinám, černým dovozům a pančovanému alkoholu.

Vnímám podporu malých, středních a začínajících výrobců potravin jako jednu ze svých dlouhodobých priorit v rámci agropotravinářského sektoru

Vyjádření ministra zemědělství Mariana Jurečky k blogu Lenky Vimmerové ohledně těžkostí začínajícího výrobce potravin.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL