Aktuality

V Otázkách Václava Moravce jsme mluvili především o nedostatku půdy v držení státu

V Otázkách Václava Moravce jsme mluvili především o nedostatku půdy v držení státu, což komplikuje některé veřejné projekty. Podívejte se sami. Odkaz na záznam v článku.

Hostem pořadu Kauza dne na Rádiu Impuls

Nejen o šetření v resortu, o dotacích či reklamách na potraviny jsem mluvil na Rádiu Impuls v pořadu Kauza dne.

Pracovní cesta do Etiopie

Víkend jsem strávil pracovní cestou do Etiopie, kde jsem se setkal s ministrem zemědělství, prezidentem Etiopie, ředitelem zemědělské rozvojové agentury.

Pracovní návštěva veletrhu GulFood v Dubaji

V rámci cesty jsem měla pracovní jednání se svým resortním kolegou Rashidem Ahmedem, ředitelem bezpečnosti potravin v Dubaji a s ředitelem celého veletrhu Markem Napierem.

Online rozhovor pro Olomoucký deník

Soukromý zemědělec z Rokytnice u Přerova, jedna z mladých tváří vedení KDU-ČSL a už celý rok také český ministr zemědělství. A podle svých slov stále "Hanák každým coulem".

O odvodech živnostníků bude rozhodovat vláda, ne Středula!

V politice mimo jiné platí dvě základní pravidla, podle kterých je dobré se řídit. Tím prvním pravidlem je, že pokud chci něčeho dosáhnout, nesmím zbytečně urážet a nesmyslně útočit na partnery, které k doh...

Mým hlavním poradcem je moje svědomí: Marian Jurečka nejlépe komunikujícím politikem za rok 2014

Hospodářské noviny uspořádaly hlasování mezi novináři o nejlépe komunikujícího politika roku 2014. Na plné čáře zvítězil Marian Jurečka.

Jsem rád, že konečně začal fungovat systém darování jídla potravinovým bankám

Ministr zemědělství Marian Jurečka vyjádřil radost nad faktem, že se podařilo systémově rozjet podporu darování přebytečných potravin pro potravinové banky.

Jednání o protipovodňových opatřeních města Přerova

V celé republice je nachystána na protipovodňová opatření částka pět miliard korun. Pokud dokážeme vypořádat majetkoprávní vztahy, jsme schopni realizovat klíčová opatření protipovodňové ochrany Přerova do r...

Události, komentáře: hodnocení ročního fungování koalice

Podpora lidí, kteří jsou nemocní, lidí v seniorním věku a rodin s dětmi, je důležitá, a to tato vláda udělala.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL