Aktuality

Přímý pohled Mariana Jurečky

Podpora regionální ekonomiky by se měla stát prioritou příští krajské vlády, která vzejde z říjnových voleb. Olomoucký kraj trápí vysoká míra nezaměstnanosti a je to bezesporu náš největší problém.

Brusel jako fackovací panák! Po zásluze!?

V posledních letech slyším stále více kritických hlasů na Evropskou unii nebo přesněji na Brusel. Lidé si stěžují na nerovné podmínky pro zemědělce, na hloupé předpisy, regulace nebo normy, na problémy s Eurem ...

Marian na grilu

Kandidát na hejtmana Marian Jurečka bude v kontaktní kampani s občany grilovat a diskutovat.

Neobyčejně obyčejná vládní lež!

Vláda na svých webových stránkách uveřejnila neuvěřitelný text, ve kterém údajně dokazuje, že ekonomická krize nedopadá na životní úroveň v ČR.

Jak se dopracovat k nejvyššímu důchodu? Nemít děti!

Ale nikomu to neříkejte... I když... vlastně se podle toho již chovají statisíce občanů naší země.

HOVORY O POLITICE - S MARIANEM JUREČKOU

Rozhovor Rádia Česko s 1. místopředsedou Marianem Jurečkou o všem, co je v dnešní politice pro moderní KDU-ČSL důležité.

MARIAN JUREČKA K AKTUÁLNÍ SITUACI V KDU-ČSL NA RÁDIU ČESKO

První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl 12.6.2012 hostem politického diskusního pořadu Studio Česko s Ondřejem Černým.

KDU-ČSL a Strana zelených půjdou do krajských voleb společně

Dnes, v pondělí 4. června, podepsala na tiskové konferenci v Olomouci KDU-ČSL a Strana Zelených koaliční dohodu pro volby do zastupitelstva Olomouckého kraje v roce 2012.

Má odpověď V. Klausovi na neudělení milosti R. Smetanovi

  Vážený pane prezidente republiky,   děkuji Vám za Vaši odpověď na moji žádost o milost pro Romana Smetanu, ve které mi vysvětlujete důvody, proč jste milost v tomto případě odmítl udělit.&nbs...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL