Aktuality

Ministr Jurečka četl dětem

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pátek 17. října četl dětem v Církevní mateřské škole Ovečka v Olomouci. Zapojil se tak do celostátní akce Celé Česko čte dětem®.

Mít dítě je dar, nikoli právo

K jednání vlády 8. 10. 2014 jsem se rozhodl napsat blog. Více v článku.

Ministr Jurečka na návštěvě Ukrajiny

Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes pracovně navštívil Ukrajinu, kam ho pozval jeho ukrajinský resortní kolega.

Marian Jurečka v Interview ČT24 o schválení snížené sazby DPH na léky, knihy a kojeneckou výživu

Nejen o schválení snížené sazby DPH na léky, knihy a kojeneckou výživu hovořil Marian Jurečka v Interview ČT24 s Danielem Takáčem.

Zvu vás na Pouť veřejných činitelů do Olomouce

Milí přátelé, srdečně Vás zvu 28. září na jubilejní 10. Pouť veřejných činitelů do Olomouce.

Marian Jurečka hostem Václava Moravce v předvolební debatě z Jeseníku nad Odrou

Přímý přenos z Vesnice roku 2013, obce Jeseník nad Odrou v Moravskoslezském kraji.

Marian Jurečka v DVTV nejen o dopadech ruských sankcí a o plánu kampaně na podporu českých potravin

"To nejefektivnější řešení má v rukou český občan. Pokud jen drobně změní svoje nákupní návyky, nemusí se ruské embargo našich zemědělců vůbec dotknout."

Ministr Jurečka k olomouckému referendu o hernách a hazardu

Velmi si vážím heroického úsilí všech, kdo se podepsali, sbírali podpisy či se jinak zapojili do přípravy tohoto referenda. Sehnat tolik podpisů v tak krátké době je obdivuhodný výkon, kterého je schopen málok...

Naším cílem je najít způsoby, jak nejvíce zamezit plýtvání potravinami

Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes setkal se zástupci potravinových bank a nevládních organizací. Hovořili o hledání nástrojů distribuce potravin prostřednictvím potravinových bank.

Ministr zemědělství Jurečka na zasedání v Bruselu hovořil o potřebě mít v záloze další opatření pro zmírnění dopadů ruských sankcí

Za bezprecedentní porušení mezinárodních závazků, na které je třeba zareagovat v rámci Světové obchodní organizace (WTO), označil ministr zemědělství Jurečka ruské sankce na dovoz zemědělských produktů z EU.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL