Aktuality

Je těžké skloubit obě role: ministra zemědělství a táty?

12. 4. 2014: Mít v dnešní době více než dvě děti je spíše přežitek. Nejmladší ministr nové vlády Marian Jurečka, který žije se svou rodinou v Rokytnici u Přerova, se může pyšnit titulem čtyřnásobný otec.

Setkání s německým ministrem zemědělství Christianem Schmidtem

11. 4. 2014: Společná zemědělská politika a dobrá spolupráce obou zemí při vyjednávání o její budoucí podobě byla témata, o kterých spolu dnes hovořili ministr zemědělství Marian Jurečka a německý ministr z...

Školení komunálních politiků v Branné

S mimořádně vysokou účastí se setkalo školení komunálních politiků KDU-ČSL v Branné. Účastníci si mohli během dvou dnů poslechnout několik přednášek na témata týkající se přípravy na blížící se komu...

Setkání s občany ve Vřesovicích

3. 4. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka přijal pozvání na setkání s občany v obci Vřesovice (okres Prostějov), na kterém společně pohovořili o jeho motivaci ke vstupu do politiky a mnoha jiných tématech.

Český venkov dostane v příštích letech navíc 340 milionů eur

2. 4. 2014: Vláda dnes odsouhlasila návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky na zvýšení příspěvku státního rozpočtu do Programu rozvoje venkova (PRV).

Ministr Jurečka prosadil návrat zelené nafty pro zemědělce

2. 4. 2014: Čeští zemědělci budou moci opět využívat při práci na polích zelenou naftu. Vláda dnes schválila návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky, který to umožňuje.

Plánovaná návštěva Zlínského kraje

V pátek 4. dubna 2014 navštíví ministr zemědělství Marian Jurečka Zlínský kraj. Podívejte se na harmonogram návštěvy a zjistěte, kam přesně zavítá.

Jindřich Šídlo: Talentovaný pan Jurečka

1. 4. 2014: Marian Jurečka se minulý čtvrtek na poslední chvíli omluvil z uřvané show Michaely Jílkové a jejích obětí nazvané kdovíproč „Máte slovo“ na téma „České potraviny“. Důvod jsme se dozvěděli ...

Hostem 20 minut Radiožurnálu

1. 4. 2014: Měli by politici podnikat? Položí české zemědělce sucho? A proč se mladí lidé nehrnou pracovat do zemědělství? To jsou témata 20 minut Radiožurnálu, kde byl hostem Marian Jurečka.

Ministr zemědělství na traktoru

27. 3. 2014: Marian Jurečka (33), ministr zemědělství za KDU-ČSL, od roku 2002 hospodaří na své soukromé farmě v Rokytnici. Podívejte, jak letos zasel jarní ječmen.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL