Aktuality

Odstěhovali se, nebo umřeli....

Kdo? No my, občané. Vymíráme, jak nám říkají statistiky. Proto se mi vybavila ta písnička Jiřího Dědečka s názvem Blues pro slušný lidi.

Zeman, nebo Kalousek? Volíš Losnu nebo Mažňáka?

Pravice, zejména TOP09, má o smyslu voleb jasno: je třeba zastavit "diktátora" Zemana. A jasno má i levice - musí se vystavit stop "zloději" Kalouskovi". Já odmítám, aby místo pozitivních řešení v kampani dominovaly...

Dostavět či nedostavět Temelín?

V debatě o dostavbě dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín se bohudík vytratila ona osudovost, s jakou se k dostavbě přistupovalo ještě před několika málo měsíci. Rozhodnutí o případné dostavbě Temelína je ...

Co vlastně přinesli Cyril a Metoděj?

V těchto dnech si připomínáme významné výročí 1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Hodně se o těchto mužích dnes hovoří, rozebírá se jejich přínos pro náš národ.

Naše země potřebuje shodu, nikoliv konflikt!

Prezident Miloš Zeman svým rozhodnutím jmenovat úřednickou vládu dostal naši zemi do velice těžké situace, kdy reálně hrozí, že například nebude schválen rozpočet, či nebudou řešeny zásadní problémy ČR.

Když nám vládnou ignoranti!

Jeden nejmenovaný politik u nás říká, že kdo jen čte, dokazuje tím, že umí číst! Bohužel kdo jen čte a není schopen pochopit celkový kontext a smysl celého příběhu je ignorant.

Slabí muži mají milenky, silní muži mají rodiny

Včera byl Den otců. Jsem rád, že den otců máme. Již několik desítek let se slaví Mezinárodní den žen, či Svátek maminek, Den dětí, nebo Mezinárodní den rodin. Na muže se tak trochu zapomínalo.

Spor o tabákový dým v hospodách

Dnes, poslední den v květnu si připomínáme Světový den bez tabáku. Současně na vládní úrovni probíhá spor o tzv. protikuřáckém zákonu z dílny ministerstva zdravotnictví.

Spor o totalitu, aneb v čem se mýlí pan profesor Hořejší

V posledních týdnech se v českých médiích rozhořela debata o tom, zda totalita tady byla od roku 1948 do roku 1953 nebo 1956 nebo až do roku 1989. Politologové, historici a vlastně celá široká veřejnost je vtahována...

Premiér Nečas je jako Karel IV.

Premiér Nečas včera veřejně vstoupil do druhého pilíře penzijního systému. Oceňuji premiérův osobní test jednoho z produktů této vlády. Zítra by si mohl vyzvednout sKartu, cvičně přepsat své vozidlo v registr...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL