Aktuality

Návštěva u pana prezidenta

23. 1. 2014: Marian Jurečka přišel ze Sněmovny pěšky a nesl velkou papírovou tašku s dárkovým balíčkem s potravinami. "Jsou tam nějaké sýry, uzeniny, králičí paštika," popisoval první místopředseda KDU-ČSL.

Panu prezidentovi přinesu dar z produktů domácího zemědělství

22. 1. 2014: O uchazeči na ministra zemědělství, dvaatřicetiletém Marianu Jurečkovi z KDU-ČSL prezident řekl, že je popleta. Marian Jurečka mu to prý nebude vyvracet, ale přinese hlavě státu dárek.

Moje filozofie je investice do prvovýroby

16. 1. 2014: Čtěte více v rozhovoru pro iDNES.cz

Chci, abychom ze základních komodit dokázali vyrábět finální výrobky

16. 1. 2014: Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a 1. místopředseda strany se má stát ministrem zemědělství. Na dotazy čtenářů IHNED.cz odpovídal on-line.

Otázky Václava Moravce

12. 1. 2014: Marian Jurečka (KDU-ČSL) hostem druhé části pořadu Otázek Václava Moravce společně se stínovým ministrem zemědělství Pavlem Kováčikem (KSČM) a bývalým ministrem zemědělství Jakubem Šebestou.

Haná je můj domov, domov mých předků a domov mých dětí

9. 1. 2014: Přerov – Kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL): „Zemědělcem zůstanu, i když budu pracovat na ministerstvu," říká v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník.

Hostem Interview Daniely Drtinové na ČT24

8. 1. 2014: Podívejte se na záznam z živého vysílání.

Nesmíme být popelnicí Evropy

7. 1. 2014: Marian Jurečka je kandidátem na post ministra zemědělství. V rozhovoru pro Novinky krátce po podepsání koaliční smlouvy prohlásil, že by se rád v resortu zaměřil i na oblast kvality potravin.

Ministr na traktoru

6. 1. 2014: Čtěte rozhovor v aktuálním vydání časopisu Týden.

Chci, aby se zvýšila úroveň našeho zemědělství

5. 1. 2014: České zemědělství chce dostat na úroveň Německa a podpořit domácí trh. I to plánuje dvaatřicetiletý Marian Jurečka (KDU- ČSL). Čtěte rozhovor pro Parlamentní listy.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL