Aktuality

Radostné vánoce a požehnaný nový rok 2014

Radostné vánoce a požehnaný nový rok 2014 přeje Ing. Marian Jurečka, 1. místopředseda a poslanec KDU-ČSL.

Na zemědělství trváme, ale nemusíme být ve vládě za každou cenu

19. 12. 2013: Přečtěte si rozhovor pro iDNES.cz: Neshoda na obsazení postu ministra zemědělství může zhatit jednání o koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Hostem Impulsů Václava Moravce

16. 12. 2013 První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o budoucí vládní koalici.

Schválená koaliční smlouva a jednání o třetím ministerstvu pro KDU-ČSL

Celostátní konference KDU-ČSL na zasedání v neděli 15.12. většinou hlasů schválila znění vládní koaliční smlouvy a vyjádřila vyjednávacímu týmu podporu v dalším jednání.

Aktuálně: K zastoupení KDU-ČSL v případné vládě

Byli jsme přizváni do koalice. Věříme, že kvůli našim schopnostem. Pak je logické, že jsme to chápali jako nabídku se aktivně podílet na práci pro tuto zem.

Hostem Událostí, komentářů

Hostem pořadu byl předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek /ANO/ a 1. místopředseda KDU-ČSL, předseda poslaneckého klubu Marian Jurečka.

Poslanecký klub KDU-ČSL zvolil nového předsedu

Praha 3. 12. 2013 Poslanecký klub KDU-ČSL si na své úterní schůzi zvolil nového předsedu. Stal se jím dosavadní 1. místopředseda Marian Jurečka.

Při poslancování budu dál farmařit

Přečtěte si povolební rozhovor pro 5plus2: Do křesla v parlamentu usedne z Přerovska Marian Jurečka z KDU-ČSL, který ve volbách dostal nejvíce preferenčních hlasů v kraji, a to 4 490.

Vzkaz voličům

Dnes ve 14:00 se otevřely volební místnosti po celé České republice. V následujících hodinách určíme, jak to u nás bude nadále vypadat...

Poslechněte si Rozhovor s lídrem na ČRo Plus: Marian Jurečka, KDU-ČSL

Český rozhlas Plus na všední dny připravil třiadvacet osmiminutových rozhovorů Petra Hartmana s jednotlivými lídry stran a hnutí kandidujících do sněmovních voleb. Pozvání tentokrát přijal Marian Jurečka, kter...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL