Aktuality

Kvalitní domácí potraviny pro růst ekonomiky!

V posledním roce je kvalita potravin velice častým mediálním tématem. Každého z nás alespoň občas zajímá, co jíme a jakou to má kvalitu. Mnoho přátel v posledních měsících začíná zjišťovat, že je obtíž...

Hospodářská politika ČR – ode zdi ke zdi!

Ekonomické návrhy ČSSD zvýšit daně firmám a podnikatelům a zároveň zvýšit minimální mzdu může být nebezpečným koktejlem pro naši ekonomiku. ČSSD navrhuje zvýšit minimální mzdu až na 12 tis do roku 2018.

Je čas STOPNOUT podivné praktiky v exekucích!

Už se nejedná o pouhé vymáhání dluhů, ale o důmyslný systém, který doslova až do morku kostí finančně vysává drobné dlužníky. V roce 2012 bylo zahájeno nebo nařízeno 820.000 exekucí.

Odstěhovali se, nebo umřeli....

Kdo? No my, občané. Vymíráme, jak nám říkají statistiky. Proto se mi vybavila ta písnička Jiřího Dědečka s názvem Blues pro slušný lidi.

Zeman, nebo Kalousek? Volíš Losnu nebo Mažňáka?

Pravice, zejména TOP09, má o smyslu voleb jasno: je třeba zastavit "diktátora" Zemana. A jasno má i levice - musí se vystavit stop "zloději" Kalouskovi". Já odmítám, aby místo pozitivních řešení v kampani dominovaly...

Dostavět či nedostavět Temelín?

V debatě o dostavbě dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín se bohudík vytratila ona osudovost, s jakou se k dostavbě přistupovalo ještě před několika málo měsíci. Rozhodnutí o případné dostavbě Temelína je ...

Co vlastně přinesli Cyril a Metoděj?

V těchto dnech si připomínáme významné výročí 1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Hodně se o těchto mužích dnes hovoří, rozebírá se jejich přínos pro náš národ.

Naše země potřebuje shodu, nikoliv konflikt!

Prezident Miloš Zeman svým rozhodnutím jmenovat úřednickou vládu dostal naši zemi do velice těžké situace, kdy reálně hrozí, že například nebude schválen rozpočet, či nebudou řešeny zásadní problémy ČR.

Když nám vládnou ignoranti!

Jeden nejmenovaný politik u nás říká, že kdo jen čte, dokazuje tím, že umí číst! Bohužel kdo jen čte a není schopen pochopit celkový kontext a smysl celého příběhu je ignorant.

Slabí muži mají milenky, silní muži mají rodiny

Včera byl Den otců. Jsem rád, že den otců máme. Již několik desítek let se slaví Mezinárodní den žen, či Svátek maminek, Den dětí, nebo Mezinárodní den rodin. Na muže se tak trochu zapomínalo.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL